01 Oct
01Oct

Sobota 28.09.2024

16:00 Mecz B Klasy z KS Górnik Radlin II (dom)

W meczu z Radlinem drużyna miała zamiar zmazać plamę z poprzedniego tygodnia i trzeba przyznać, że udało się to znakomicie!

Zawodnicy zaprezentowali dobrą grę oraz kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku przez prawie cały mecz.

Prawie, ponieważ przydarzył nam się około 10-minutowy przestój, w trakcie którego straciliśmy bramkę na 1:1.

Na szczęście szybko się otrząsnęliśmy, zdobyliśmy bramkę na 2:1, a później już do końca meczu wszystko szło zgodnie z planem.

Wynik mógł być wyższy, gdyby w końcówce meczu zawodnicy zachowali nieco więcej koncentracji i zimnej krwi w okolicach bramki oraz przedpola przeciwnika.

Brawo dla całej drużyny za solidne zwycięstwo! - relacja trenera

Wynik: 5:1

Bramki: Dajka (rzut karny), Lachowicz, Szulik, Baron K., Wrona.

Skład: Konsek, Lachowicz, Bernacki J., Szulik, Dajka, Niewelt, Helwig, Szafraniec, Kolarczyk, Tudzież K., Groborz

Rezerwa: Wieczorek, Sebastian, Wrona, Madeja, Tudzież M., Baron Ł., Prociuk, Baron K.

Trener: Mariusz Szlosarek

Niedziela 29.09.2024

10:00 Mecz Orlików z KS Baranowice-Żory (wyjazd)

W niedzielny poranek nasze orliki, grające w bardzo okrojonym składzie, zmierzyły się z zawodnikami LKS Baranowice.

Pierwsza połowa nie ułożyła się po naszej myśli – wyszliśmy na boisko nieco przestraszeni, co przeciwnicy wykorzystali, zdobywając aż cztery bramki.

Pomimo kilku groźnych sytuacji pod bramką rywali, nie udało nam się trafić do siatki.

Druga połowa to już zupełnie inna historia.

Zagraliśmy odważnie, z większą wiarą w swoje umiejętności.

Ta postawa szybko przyniosła nam gola, jednak pomimo licznych prób, nie zdołaliśmy zdobyć kolejnych bramek.

Niestety, jedna z akcji gospodarzy zakończyła się kolejnym trafieniem, co ustaliło wynik meczu.

Trzeba jednak docenić naszych zawodników za walkę i zaangażowanie.

Pomimo niskiej frekwencji, spowodowanej niekorzystnym zbiegiem okoliczności, chłopcy dali z siebie 120% i pokazali ducha drużyny.

Starali się grać pięknie dla oka, zespołowo budując akcje i walcząc jeden za drugiego.

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu cały mecz będzie wyglądał tak, jak dzisiejsza druga połowa! - relacja trenera

Trener: Rafał Kowalski

11:30 Mecz Młodzików z KS Leszczyny (dom)

W niedziele 29 września drużyna młodzików rozegrała swój drugi ligowy mecz tego sezonu.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:30 i od samego początku był zacięty, pierwsza połowa przeminęła na wymianie uprzejmości przez drużyny jeżeli jedna strzelała to druga szybko wyrównywała.

Druga połowa mogła wydawać się nudna chociaż było parę okazji dla obu drużyn natomiast wszystkie gole padły w pierwszej części spotkania.

Sam wynik może świadczyć o tym jak równy był to mecz, lecz nie udało nam się wywalczyć chociaż jednego punkta.

Liczymy ze w następnych spotkaniach do dobrej gry dołożymy punkty. - relacja trenera

Trener: Krzysztof Porembski

13:00 Mecz Żaków z KS Sygnały Gotartowice (wyjazd)

W niedzielę 29 września rozegraliśmy mecz wyjazdowy z KS Sygnały Gotartowice.

Po paru sekundach meczu straciliśmy niefortunnie 1 bramkę ale nie podcięło to skrzydeł naszym zawodnikom a wręcz przeciwnie byliśmy jeszcze bardziej zdeterminowani aby zdobyć parę bramek!

Tak też się stało po paru minutach i składnych akcjach strzelamy bramkę na 1:1.

Ta bramka dodała nam skrzydeł i zaczęliśmy strzelać jak na zawołanie a do przerwy wynik był już 4-1.

W przerwie nastawienie zawodników na strzelanie bramek było jeszcze większe ponieważ wiedzieliśmy że mamy wielką szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

I tak też się stało udało się strzelić 7 bramek i mimo starań rywala który odpowiedział swoimi 4 trafieniami, wygrywamy swój pierwszy mecz w sezonie z wynikiem 11-5.

Wielka radość zawodników, kibiców i oczywiście trenera ze świetnego występu całej drużyny - relacja trenera

Trener: Rafał Kowalski/Hugo Borowski

16:00 Mecz A Klasy z LKS Jedność Jejkowice (dom)

W niedzielę rozegraliśmy kolejne ligowe spotkanie, które w końcu przyniosło nam upragnione 3 punkty.

Zaczęliśmy naprawdę dobrze bo już w 4 minucie po podaniu od Tomasza Hulbója, piłkę dostaje Krzysztof Porembski który z łatwością ucieka obrońcom drużyny gości i zdobywa gola na 1:0.

Nie czekamy długo na drugą groźną sytuację bo już w 9 minucie Michał Górka mocno wykopuje piłkę, którą Mariusza Szlosarka podaje do naszego napastnika Hulbója, a ten wykorzystuję sytuację sam na sam i mamy dwubramkowe prowadzenie! 2:0

To spotkanie zdecydowanie pokazuje jak dobrze wyglądamy w sytuacjach sam na sam! Kiedy Krzysztof Porembski w 23 minucie dostaje piłkę od Marcina Miczajki bez zastanowienia zbliża się do pola karnego aby wykonać kolejny celny strzał! 3:0

Niestety Paweł Orzechowski dopuszcza się faulu na rywalu i sędzia przyznaję Jedności rzut wolny.

A ten stały fragment gry przynosi naszym rywalom bezpośredniego gola i  zmienia wynik na 3:1!

W tej połowie mieliśmy jeszcze ciekawe sytuację które mogły zmienić wynik, jednakże ostatecznie sędzia zakończył pierwszą połowę z wynikiem 3:1.

Druga połowa mimo że była równie intensywna i to dla obu drużyn, to zdecydowanie zabrakło w niej szczęścia i precyzji.

Sytuację bramkowe były groźne, jednak nie wykorzystane w 100% by móc zmienić wynik!

Pomimo tego że wynik spotkania nie uległ zmianie w drugiej połowie to i tak zabieramy z tego dobrego pojedynku cenne i pierwsze dla nas trzy punkty!