19 May
19May

Sobota 18.05

Mecz A Klasa z MKS 32 Radziejów-Popielów 17:00

Na spotkanie wyszliśmy pełni woli walki co było widać już po gwizdku w sposobie naszej gry, często znajdowaliśmy się pod bramką.

Gospodarze wcale nie byli gorsi, mocne rzuty rożne nie raz stworzyły chwilę grozy w naszym polu karnym.

W 13 minucie Jakub Smołka zdobywa gola, piłka przechodzi linię bramkową, nie znajduję się w siatce jednakże czujny sędzia pokazuje iż bramka zostaję uznana.

Stawkę bramkową podwyższamy już w 33 minucie kiedy to Marcin Miczajka po podaniu Jakuba Smołki ślizgiem zdobywa gola dającego nam dwubramkową przewagę.

Radziejów w końcowych minutach pierwszej połowy finalnie zdobywa gola podczas sytuacji sam na sam, zawodnik gości przedziera się przez obronę, wymija bramkarza i zanim nasi obrońcy zdążyli wrócić pod bramkę - zdobywa gola.

W drugiej połowie gospodarze wyszli z wiarą iż jest to wynik do zmiany, dlatego też mieli jeszcze więcej groźnych sytuacji, często pokazując się w naszym polu karnym - jednakże dzięki bramkarzowi wiele z tych sytuacji nabawiło naszych zawodników tylko strachem.

My natomiast w 83 minucie zdobywamy kolejną bramkę, Jakub Smołka przechytrza bramkarza i zmienia wynik tego spotkania.

Hattrick dla Jakuba Smołki pada w  ostatnich minutach spotkania w 92 minucie , a nie długo po tym strzale sędzia kończy to spotkanie.

Wynik: 1:4 Bramki: Smołka x3, Miczajka

Skład: Filusz, Kukuła, Orzechowski, Szlosarek D., Porembski,  Danel, Baron, Szlosarek M., Miczajka, Smołka, Hulbój

Rezerwa: Kowalski, Tudzież P.

Zmiany: Krzysztof Porembski ▼ 46' ▲  Patryk Tudzież

Mateusz Danel ▼ 82' ▲  Rafał Kowalski

Trener: Krzysztof Skupień

Niedziela 19.05

Mecz Żaki z UKS RAP Rybnik 13:00

W niedzielę nasze żaczki rozegrały kolejne ligowe spotkanie. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi i w tym spotkaniu pokazali nam naprawdę dużo ciekawych strzałów na bramkę. Jednak naszym młodym piłkarzom należą się duże brawa iż mimo tak wielkiej porażki nie poddawali się i walczyli do ostatniej minuty, a nawet udało nam się zdobyć dwie bramki - z których to nasze żaki cieszyły się tak jakoby były to bramki dające im wygraną!

Trener: Rafał Kowalski

Mecz C Klasa z KS Górnik Radlin II 17:00

W deszczową niedzielę na boisko wbiegli zawodnicy naszej C klasy. Mimo szybciej zmiany wyniku przez naszego oponenta już w 10 minucie, to zdecydowanie my dzieliliśmy karty podczas tego spotkania.

Piłka często znajdowała się w polu karnym gości, ci natomiast wykorzystywali swoją szybkość i tworzyli mocne kontry.

Wynik spotkania zmieniliśmy gdy sędzia przyznał nam wykonanie rzutu karnego, Patryk Majorczyk doprowadza do wyrównania 1:1 w 32'.

W drugiej połowie z całych sił chcieliśmy aby 3 punkty tego spotkania trafiły do nas, mimo naszych wielu starań i ataków na bramę górnika wynik aż do 60' nie zmieniał się

Od 63' zawodnicy gości grali w pomniejszonym składzie kiedy to sędzia pokazał drugi żółty kartonik.

Szybko więc wykorzystujemy tą liczebną przewagę i po wznowieniu gry w 64' Dawid Helwig zdobywa swojego pierwszego gola na 2:1!

Mecz zdecydowanie bardzo mocny z naszej strony, który mógł zakończyć się wynikiem jeszcze wyższym.

Wynik: 2:1 Bramki: Majorczyk, Helwig

Skład: Konsek, Groborz, Kolarczyk, Kowalski, Majorczyk, Niewelt, Szafraniec, Szatanik, Szulik, Tudzież K., Tudzież P.

Rezerwa: Baron, Helwig, Smyczek, Wrona

Trener: Mariusz Szlosarek