01 Nov
01Nov

Sobota 28.10.2023:

11:00 Mecz Młodzik na wyjeździe z MKS Żory II. Wynik: 10:0 Trener: Kacper Matuszewski

11:30 Mecz Orlik na wyjeździe z MKS Żory.

Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę i bardzo szybko zdobyli dwie bramki.

My się nie poddajemy, wiec udaje nam się strzelić bramkę kontaktowa. Niestety kolejną bramkę zdobywają zawodnicy z Żor.

Następnie strzelamy my, a na przerwę schodzimy z lekką przewaga gospodarzy.

W drugiej połowie jesteśmy bardziej skoncentrowani i nie popełniamy tyle błędów co w pierwszej.

W tej połowie również zdobywają bramki nasi zawodnicy jak i gospodarze.

Pomimo młodszego składu spychamy drużynę Żor w głęboka obronę, niestety nie udaje nam się wykorzystać kilka dogodnych sytuacji na zdobycie goli.

Mecz kończymy z lekkim niedosytem, jednak z tygodnia na tydzień jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich umiejętności i czynów.

Bramki:Franek x4, Brayan, Alan.

Trener: Przemysław Kubica

14:00 Mecz A klasa na wyjeździe z LKS Borowik Szczejkowice.

Spotkanie zaczęło się od sprawdzenia stanu boiska, błoto które znajdowało się na całym boisku było powodem dla którego gospodarze chcieli odwołać to spotkanie, jednakże sędzia nie zauważył problemu i rozległ się gwizdek.

Gdyby spojrzeć z perspektywy czasu na ten mecz może dobrze by się stało gdyby do spotkanie nie doszło do skutku, ponieważ to co w nim pokazaliśmy a może lepiej czego nie pokazaliśmy jest ciężkie do pozytywnego opisania.

Początek nie wydawał się być aż tak tragiczny, wyglądaliśmy dobrze natomiast czegoś brakowało, dlatego też to goście zdobywają pierwszą bramkę tego spotkania.

Jest to w 19' kiedy zawodnik gospodarzy pokazuje siłę jaką ma w nogach, posyłając w bramkę naprawdę mocne uderzenie - 1:0.

Druga bramka zdobyta zostaje w równie ciekawy sposób, 29' zawodnik Szczejkowic strzela a piłka odbija się od słupka jednak pomimo to wpada do bramki zmieniając wynik na 2:0.

Jacek Szlosarek dopuszcza się faulu więc sędzia przyznaje Borowikowi rzut karny i tak o to w 31' zdobyta zostaje trzecia bramka! - 3:0.

Koniec tej połowy polegał w większej mierze na obronie naszej bramki.

Druga połowa znowu zapowiadała się obiecująco, kibice mogli mieć nadzieję że wynik ulegnie jeszcze zmianie na naszą korzyść.

W 52' gospodarze znowu pokazują się na boisku i postanawiają udowodnić nam kto zabierze z sobą 3 punkty, dodając do swojego konta czwartą bramkę. - 4:0.

60' Gracz drużyny gospodarzy kompletnie nie przejmuje się że w naszym polu karnym znajduje się trzech obrońców oraz bramkarz i oddaje strzał który daje jego drużynie przewagę nie do przebicia.. -5:0.

Ostatnia bramka tego spotkania (65') to nic więcej jak tylko duże nieporozumienie i gospodarz bezproblemowo zmienia wynik już ostatecznie na 6:0.

W ostatnich minutach znowu pokazaliśmy się na boisku, mieliśmy sytuację - wiele sytuacji, jednak zawsze brakowało gdzieś odrobiny szczęścia.

Piłka unosiła się nad bramką, odbija od konstrukcji bądź była wykopywana przed zawodników gospodarzy.

Niestety w tym spotkaniu nie było nam dane wygrać, ale to nic!

Wyciągamy wnioski i miejmy nadzieję że następne spotkanie będzie o wiele lepsze.

Wynik: 6:0

Skład: Czok M., Borowski H., Danel M., Gliwicki M., Kukuła F., Kwoska P., Majorczyk A., Miczajka M., Szlosarek D., Szlosarek J., Szlosarek M.

Rezerwa: Sopniewski K., Baron Ł., Hulbój T., Orzechowski P.

Zmiany: Marcin Miczajka ▼ 57 ▲ Tomasz Hulbój

Dawid Szlosarek ▼ 57 ▲  Łukasz Baron

Mariusz Szlosarek ▼ 73 ▲  Paweł Orzechowski

Trener: Krzysztof Skupień

Niedziela 29.10.2023:

9:30 Mecz Żak na wyjeździe z UKS Rapid Wodzisław Śląski.

W tym spotkaniu udaje nam się strzelić jedna bramkę, ale to niestety nie wystarczająco na przeciwnika z Wodzisławia.

Jak zawsze było dużo uśmiechu na twarzach, bo o to w tym wszystkich chodzi.

Można było dostrzec już coraz lepsza grę naszych najmłodszych, dużo dryblingów, parę fajnych zagrań.

Nie obyło się bez błędów, ale miejmy nadzieję, że nasi najmłodsi piłkarze jak i piłkarki będą ich popełniać z meczu na mecz coraz to mniej.

Bramka: Max Trener: Przemysław Kubica

14:00 Mecz C klasa na własnym boisku z UKS Rapid Wodzisław Śląski.

Szybko przejmujemy stery w tym spotkaniu, gdyż już w 5' Piotr Szulik głową zdobywa gola na 1:0.

Gra wygląda bardzo dobrze, co przekłada się na wynik, w 10' podczas rzutu rożnego Kamil Tlałka znajduje się w właściwym miejscu i zmienia wynik na 2:0.

Później w gra nieco ulega zmianie, zawodnicy UKSu częściej znajdują się z piłką na naszej połowie, tworząc sobie sytuację.

Wtedy pokazujemy swoje wzmocnienie z pierwszego składu i Tomasz Hulbój zdobywa w 35' gola na 3:0.

Ta ładna przewaga nie utrzymuje się zbyt długo, gdyż w 45' drużynie z Wodzisławia przyznany zostaje rzut karny dzięki któremu zmieniają wynik na 3:1.

Początek drugiej połowy znowu wygląda obiecująco, w 47' do rzutu wolnego podchodzi Daniel Bernacki mocnym strzałem zmienia wynik na 4:1.

Jednakże z biegiem czasu spotkanie robi się naprawdę wyrównane, goście nie stoją już aż tak w tyle, wymieniamy się więc strzałami na bramkę.

61' przynosi Mateuszowi Tudzieżowi dobrą sytuację sam na sam dzięki której zmienia wynik na 5:1.

Goście tak łatwo się nie poddają i już 6 minut po naszej bramce (67') strzałem z dystansu zdobywają swojego drugiego gola w tym spotkaniu - 5:2.

Ponownie wpuszczony na boisko Tomasz Hulbój wykorzystuje odbitą piłkę, omijając obronę naszych rywali i finalnie oddając strzał którego bramkarz Rapidu nie mógł obronić. - 6:2.

Końcówka spotkania zdecydowanie należy do nas, udowadnia to Karol Tudzież który bardzo przypadkowym golem w 87' zmienia wynik na 7:2. Sędzia kończy więc ten bramkowy maraton, a my zabieramy 3 wymarzone punkty.