10:00 Mecz Orlik 2014 z GKS Jastrzębie II

Trener: Mariusz Szlosarek

Niedziela 21.04

10:00 Mecz Orlik 2013 z MTS Rybnik

W niedziele kolejny wyjazdowy mecz rozegrały orliki z rocznika 2012/2013.

Wokół wyniku krążą legendy, gdyż niektórzy twierdzą że nasza drużyna wygrała 12:11, inni mówią że było 13:12, ale ostatecznie stanęło na wyniku 12:12.

Jak można zobaczyć gołym okiem był to mecz wielu bramek, nasza drużyna stwarzała sobie dużo sytuacji ale również traciła dużo bramek, więc będziemy musieli popracować nad tym żeby cały czas przeć do przodu z minimalnymi stratami z tyłu.

Dziękujemy kibicom za obecność i wsparcie, oraz zapraszamy na kolejny, tym razem domowy mecz w niedziele o godzinie 11:00.

Trener: Krzysztof Porembski

13:00 Mecz Żak z KS Górnik Boguszowice

W drugiej kolejce ligowej nasza drużyna żaków stanęła do walki przeciw drużynie Górnika Boguszowice.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i ograniczonej liczby graczy, udało nam się ponownie otworzyć wynik meczu, dzięki bramce zdobytej przez Marcela Kasztana.

Niestety, mimo świetnej postawy Marty Tudzież, która stanęła na bramce w tym spotkaniu, przeciwnicy zdołali zdobyć cztery bramki w pierwszej połowie i objąć prowadzenie.

Po przerwie wróciliśmy na boisko równie zdeterminowani.

I chociaż to gracze Górnika Boguszowice jako pierwsi strzelili bramkę w tej części gry, to nasze żaczki nie poddały się, odpowiadając kolejnym golem, ponownie dzięki Marcelowi Kasztanowi.

Do końca meczu trwała wyrównana walka, jednak to nasi przeciwnicy byli skuteczniejsi, kończąc mecz zwycięstwem.

Warto zaznaczyć pozytywy tego spotkania: determinację naszych piłkarzy, walkę od pierwszej do ostatniej minuty, piękne zespołowe zagrania oraz wsparcie licznie zgromadzonych kibiców.

To właśnie doping kibiców motywuje naszych najmłodszych graczy do dalszego rozwoju swoich umiejętności.

Krok po kroku idziemy naprzód, wierząc, że nasze żaczki już wkrótce będą celebrować zwycięstwa na boisku.

Trener: Rafał Kowalski

Mecz A Klasa z TKKF Zuch Orzepowice

W niedzielne popołudnie A klasa rozegrała kolejną ligową kolejkę.

Goście zdecydowanie dominowali w pierwszej połowie tego spotkania, kreowali sobie sytuację,  które mogły grozić zmianą wyniku.

Zdarzył się nawet bardzo niebezpieczny strzał w poprzeczkę , który mógł dać prowadzenie zespołowi z Orzepowic.

W ostatnich minutach mieliśmy szansę na gola z bliskiej odległości , jednakże piłka finalnie nie trafiła do bramki.

W drugiej połowie mieliśmy dobrą sytuację sam na sam, niestety bramkarz Orzepowic jest czujny i broni, nie pozwalając nam na bramkową przewagę.

W ostatnich 20 minutach tego spotkaniach podczas rzutu rożnego gości, nasz zawodnik próbując wybić piłkę,  sam wkopuje sobie ją  w siatkę zmieniając wynik na 0:1.

Próbowaliśmy później wszystkiego co w naszych siłach, aby to spotkanie przynajmniej wyrównać, jednak te próby nie były wystarczające.

W 77' minucie zawodnik Zucha zdobywa mocnym strzałem gola z odległości, dając swoje drużynie jeszcze większe prowadzenie - 0:2.

Ostatnie minuty przynoszą nam jeszcze delikatny płomyk nadziei, kiedyś to sędzia dyktuje rzut karny dla naszego zespołu. Jakub Smołka podchodzi do jedenastki , niestety  bramkarz gości broni ten strzał i wynik nie ulega zmianie.

W tym spotkaniu zdecydowanie nie pokazaliśmy się z dobrej strony, możemy mieć tylko nadzieję ich kolejne spotkanie będzie lepsze.

Trener: Krzysztof Skupień

Skład: Sopniewski, Baron, Danel, Szlosarek M., Szlosarek J., Szlosarek D., Kukuła, Porembski, Kwoska, Smołka, Hulbój

Rezerwa: Orzechowski, Gliwicki, Miczajka, Kowalski

Zmiany: Jacek Szlosarek ▼ 17' ▲ Paweł Orzechowski