18 Oct
18Oct

Sobota 14.10: 10:00 Mecz Młodzik na własnym obiekcie kontra TKKF Sokół Chwałęcice.

Pierwsza połowa nie zaczyna się dla naszych chłopców zbyt dobrze, w ciągu zaledwie pierwszych 10 minut tracimy aż trzy bramki poprzez błędy których można było zdecydowanie uniknąć - 0:3.
Jednak nie poddajemy się i tak też w 25' tego spotkania Kuba Grzywnowicz zdobywa dla nas gola na 1:3.
Walczymy bardzo ostro do końca tej połowy jednak nie udaje się już zmienić wyniku.

Druga połowa natomiast znowu przyniosła z sobą dużo chaosu, wiele błędów!
Tak też wynik w tej połowie zmienia się czterokrotnie i ostatecznie sędzia kończy to spotkanie przy wyniku 1:7.

To spotkanie mieliśmy szanse wygrać, jednak zapał który pojawił się w końcówce pierwszej połowy znikł gdzieś w tej drugiej i znowu nie jest nam dane wykonać radosnego tańca w kółeczku.

Trener: Kacper Matuszewski

12:00 Mecz Orlik na wyjeździe z UKS SP Winners Gołkowice.

Sobota, dzień nie zaczyna się dobrze, od informacją że Stasia (prezesa) nie będzie, w końcu jest to nasz podstawowy zawodnik.

Mimo to na mecz jedziemy dobrze zmotywowani chociaż w 9ciu.

Przed meczem w szatni panuję dobra atmosfera, jednak tym razem nieco inaczej niż ostatnio - bo bez muzyki!

Za "prezesa" wychodzi Kuba nasz ofensywny zawodnik, który odgrywa bardzo dobre spotkanie.

Mecz zaczynamy bardzo pewnie, tworzymy dobre zagrania, a nasz kapitan Franek rozpoczyna zmianę wyniku na naszą korzyść strzelając 2 bramki.

Następnie po rzucie rożnym goście strzelają, i wynik zaczyna być na styku.

Wtedy w polu karnym pojawia się Brayan który podwyższa wynik trzecią bramka tego spotkania i tak kończy się pierwsza połowa.

Na druga połowa wychodzimy jeszcze z większym nastawieniem bojowym i po pięknej grze znów podwyższamy wynik, oraz dokładamy dobrze wykonany rzut karny.

Mecz był pełen pięknych podań prostopadłych i nie tylko, takich których by się nie powstydziła nasza pierwsza drużyna a nawet kadra narodowa.

Bramki: Franek x5, Brayan x2

Skład: Tudzież, Węgrzyk, Mojżysz, Sieńko, Piekorz, Kajzer, Prociuk, Swoboda, Matla.

Trener: Przemysław Kubica

13:00 Mecz Żak u siebie przeciwko KS Polonia Niewiadom.

Wynik w tym spotkaniu jest sprawa drugorzędną, a porażka w stosunku bramkowym 1:9  nie może w ogóle wskazywać na to że nasi byli gorsi tylko po prostu zabrakło skuteczności pod bramka przeciwnika.

Pierwsza połowa była trochę chaotyczna i straty bramek bardziej wynikały z naszego nieporozumienia aniżeli z dobrego rozegrania przeciwnika, który skrzętnie wykorzystywał nieporadność żaczków w obronie.

Natomiast druga połowa rozpoczęła się korzystnie - strzeliliśmy bramkę, która dała nadzieję na lepszy wynik!

Walka była tylko że wyniku nie udało się poprawić.

Dodajmy, że lepsza gra rozpoczęła się gdy do kibicowania zabrała się drużyna orlików, która prosto, ze swojego meczu przyjechała wspierać Żaków.

Niedziela 15.10: 11:00 A Klasa podejmowała na swoim boisku MKS "32" Radziejów-Popielów.

Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze.

To znowu my narzuciliśmy tępo gry naszym przeciwnikom.

I dosyć szybko udaje nam się zdobyć gola bo w 14' tego spotkania Dawid Szlosarek główką zmienia wynik na 1:0.

Wiemy jednak że taki wynik nie daje nam pewnej wygranej i walczymy dalej.

Arek Sokołowicz ma sytuację sam na sam z bramkarzem Radziejowa, ale niestety bramkarz nogami broni tą próbę zmiany wyniku.

To właśnie bramkarz gości jest zdecydowanie MVP tego spotkania, udaje mu się wybronić naprawdę imponujący strzał Mateusza Gliwickiego i niestety nadal nie jesteśmy w stanie dołożyć kolejnej bramki..

Ilości strzałów w światło bramki za pomocą głowy ciężko byłoby się doliczyć, ale niestety nie zmieniają wyniku i tak też pierwszą połowę kończymy 1:0.

Druga połowa nie była w naszym wykonaniu tak dobra jak ta pierwsza, do gry wtargnęło się dużo błędów co skutkowało wieloma groźnymi sytuacjami dla gości.

W 70' nasi obrońcy sami stworzyli sobie niebezpieczną sytuację, piłka odbija się od pleców Arka Majorczyka i ląduje wprost pod nogi nie krytego zawodnika MKSu. - 1:1.

To dało naszemu rywalowi jeszcze mocniejsze przekonanie że jest w stanie to spotkanie wygrać i tak też udaje im się znowu zmienić wynik na swoją korzyść.

Gdy 73' zawodnik Radziejowa wykorzystuje fakt że obrona jest daleko od niego i wykonuje strzał z dystansu który zmienia wynik na 1:2.

Niepotrzebne kłótnie robią z gry tylko większą nerwówkę i oddalają nas od zdobycia goli, bo gdzieś gubi nam się definicja walki w drużynie.

W 76' Tomasz Hulbój z spokojną głową znajduje się w właściwym miejscu i oddaje strzał którego leżący już bramkarz gości nie był w stanie obronić. - 2:2.

Ostatnie minuty i mamy szansę aby zmienić wynik tego spotkania na naszą korzyść, jednak niestety Dawid Szlosarek źle kalkuluje siłę strzału i piłka próbuje dotknąć jednej z chmur na niebie.

Pomimo obustronnych prób i walki do końca nikomu nie udaje się już zmienić wyniku tego spotkania i tak właśnie dzielimy się punktami.

Wynik: 2:2 Bramki: Szlosarek D., Hulbój T.

Skład: Filusz K., Danel M., Borowski H., Gliwicki M., Majorczyk A., Majorczyk P., Smołka J., Sokołowicz A., Szlosarek D., Szlosarek J., Szlosarek M.

Rezerwowi: Sopniewski K., Baron Ł., Hulbój T., Kowalski R., Orzechowski P., Tlałka K., Tudzież K.

Zmiany: Arkadiusz Sokołowicz ▼ 68' ▲ Tomasz Hulbój

Trener: Krzysztof Skupień

15:00 C Klasa wybrała się na spotkanie wyjazdowe aby tam stawić czoła LKS Żar Szeroka.

Początkowo bardzo ciężko mieliśmy z odnalezieniem się na boisku naszego rywala, dlatego też gorąco było pod naszą własną bramką.

Jednak ostatecznie znaleźliśmy właściwy sposób gry i coraz to częściej wytwarzamy groźne sytuację naszemu przeciwnikowi.

W x minucie tego meczu Mateusz Tudzież zostaje faulowany w polu karnym, a sędzia bez zbędnego namysłu przyznaje nam rzut karny, do którego podchodzi faulowany Mateusz i zmienia wynik na 0:1.

Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać bo już parę sekund później faulowany w polu karnym zostaje Daniel Bernacki.

Mateusz Tudzież podchodzi więc drugi raz do wykonania tego stałego fragmentu i wynik zmienia się na 0:2.

Taka przewaga zdecydowanie podbudowała nas i przekonała w tym że możemy to spotkanie wygrać!

Dlatego też w x minucie Patryk Tudzież zdobywa już trzeciego gola dla naszej drużyny - 0:3.

Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa tego spotkania.

Na starcie drugiej połowy Łukasz Baron oddaje mocny strzał jednak piłka odbija się od bramkowego słupka i nie pozwala nam podwyższyć wynikowej przewagi.

Sędzia w tym spotkaniu chętnie rozdaje rzuty karne i tym razem w x minucie przyznaje takowy zawodnikom Szerokiej, w ten sposób wynik zmienia się na 1:3.

X minuta Łukasz Baron oddaje strzał z rzutu wolnego który ponownie odbija się od słupka, a Grzegorz Lachowicz jest jednak czujny i główką dobija piłkę do bramki. - 1:4.

Natomiast zawodnicy Żaru nie łatwo dają za wygraną i  szybko zmniejszają naszą przewagę zdobywając swojego drugiego gola! - 2:4.

My chcemy utrzymać naszą przewagę i od razu po wznowieniu gry Grzegorz Lachowicz zdobywa kolejną bramkę dla naszej drużyny. - 2:5

Gospodarze nie podają się i od x minuty zaczyna się nasz kompletny zastój.. Nie kryty zawodnik Szerokiej główką zdobywa gola na 3:5.

X minuta i pada kolejny gol dla gospodarzy, zmniejszający jeszcze bardziej naszą przewagę. - 4:5.

Nie dobrze wygląda dla nas ta druga połowa!

Finalnie gospodarze w X minucie doprowadzają do wyrównania na 5:5, wykorzystując błąd naszego bramkarza któremu piłka nieszczęśliwie wypadła z rąk.

W ostatnich sekundach pod bramką gospodarzy dochodzi do incydentu za który nasza drużyna domaga się rzutu karnego, niestety sędzia sygnalizuje koniec spotkania i tak też w nerwach z 3 już kartką dla naszego zespołu kończymy ten mecz.

Spotkanie to pokazuje nam że nawet 4 bramkowa przewaga nie oznacza wygranej i najlepiej jest walczyć do ostatnich sekund nawet jeżeli mecz wydaje się już wygrany.

Wynik: 5:5 Bramki: Tudzież M x2, Tudzież P., Lachowicz x2

Skład: Czok, Pendzich, Tlałka, Kowalski, Groborz, Oleś M., Szafraniec, Tudzież M., Tudzież P., Bernacki D., Szulik.

Rezerwa: Leszczewski, Hołyk, Brachman, Tudzież K., Hulbój, Lachowicz, Baron Ł.