09 Oct
09Oct

Sobota 07.10: 13:00 Mecz Żaki na wyjeździe z UKS Akademia Piłkarska SJZ Jastrzębie-Zdrój.

Trener w sobotnie południe był bardzo dumny z swej młodszej grupy, bo chociaż przeciwnikiem była starsza grupa dziewczyn i trzeba zaznaczyć, że byliśmy fizycznie słabsi, to momentami pokazaliśmy walkę jak równy z równym.

Było dużo sytuacji bramkowych, ale niestety nad wykończeniem trzeba popracować.

Dziewczyny jak i chłopacy bardzo ciężko pracowali w obronie jak i na całym boisku.

W fragmentach gra mogła się podobać i widać, że grupa robi duże postępy.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:1, a honorową bramkę dla nas zdobyła Helenka.

Duże podziękowania dla naszej grupy kibiców, którzy tak ochoczo jeżdżą na każde mecze (dzięki szalikom, koszulkom i wuwuzelom jesteśmy widoczni i słyszalni)

Trener: Przemysław Kubica

Dziękujemy za profesjonalne zdjęcia gospodarzą!

15:00 A Klasa mecz wyjazdowy z KS Wicher Wilchwy.

W pierwszej połowie tego spotkanie ciężko było tak do końca wyznaczyć drużynę lepszą.

Obie miały swoje sytuację oraz błędy których było można uniknąć, była to na tyle wyrównana pierwsza połowa, że finalnie nikomu nie udało się zmienić wyniku w tych 45 minutach.

Sędzia skończy to spotkanie w momencie kiedy mieliśmy sytuacje bramkową na połowie naszego rywala.

Druga połowa natomiast zmieniła losy tego spotkania.

W 61' minucie wychodzimy z kontrą, którą to Mateusz Gliwicki wykańcza bramką na 0:1.

Walka trwa, robi się coraz to bardziej nerwowo, obie drużyny chcą jeszcze coś w tym spotkaniu zmienić.

Ostateczne zmiany wyniku następują dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to Mariusz Szlosarek postanawia dodać jeszcze jedną bramkę do tego zwycięstwa - 0:2.

Z tego wyjazdu zabieramy więc kolejne cenne 3 punkty!

Wynik: 0:2 Bramki: Gliwicki M., Szlosarek M.

Skład: Filusz K., Szlosarek M., Szlosarek J., Szlosarek D. Borowski H., Danel M., Gliwicki M., Kwoska P., Majorczyk A., Majorczyk P., Smołka J.

Rezerwa: Czok M., Łukasz B., Hulbój T., Kowalski R., Sokołowicz A.,  Tlałka K., Tudzież K., Tudzież P

Trener: Krzysztof Skupień

Niedziela 08.10: 9:00 Mecz Młodzik na wyjeździe z UKS SP WINNERS Gołkowice II.

Wynik: 6:2

10:00 Mecz Orlik z KS Leszczyny.

Mecz zaczynamy w bardzo fajnej atmosferze, z naszej szatni dochodzą odgłosy śpiewu i muzyki.

Rozpoczynamy od dobrych, ale niewykorzystanych sytuacjach,  niestety goście dostają rzut karny który wykorzystują i wychodzą na prowadzenie.

Później niestety pada bramka samobójczą, ale my nie spuszczamy głów w dół, nadal gramy piłka i walczymy.

Na drodze staje nam słupek, mimo to udaje nam się strzelić bramkę (Alan). Nie wygląda to aż tak źle, chodź nie wykorzystujemy dogodnych sytuacji sam na sam.

A później kolejny słupek i kolejny słupek i wreszcie udaje nam strzelić bramkę ( Franek).

Po kolejnych atakach goście wyprowadzają kontrę, niestety nie udaje nam się wrócić i goście  podwyższają wynik.

Wynik już do końca pozostaje bez zmian, po dobrej grze obronnej przeciwników.  Podziękowania jak zwykle dla rodziców naszych największych kibiców i gościa za fajną wyrównana walkę.

11:00 C klasa mecz na wyjeździe z KS Górnik Radlin II
Chaos bo tylko tak możemy określić nas w tym spotkaniu.. Gospodarze postanowili od początku, że to oni będą kierowali losami tego spotkania.

Nasz brak precyzji w grze, szybkie straty piłek oraz nie dokładne podania skutkowały tym że rywal miał bardzo duże pole do popisu.

Pierwszą bramkę tracimy szybko bo już w 9' minucie.

Wynik zmieniał się z taką prędkością że już w 15' Radlin zdobywa kolejnego gola.

Kolejne dwie bramki gospodarze zdobywają w 25' oraz 27'.

Próbujemy walczyć i również pokazać się tym spotkaniu, jednakże nie jesteśmy w stanie wykreować sobie wystarczająco dobrej sytuacji na połowie naszego rywala.

Tak też w ostatnich minutach pierwsze połowy padają jeszcze dwa gole dla gospodarzy, w 41'

i 43'

Drugą połowę zaczynamy trochę inaczej, mamy parę groźnych ataków jednak dalej brakuje w nich precyzji i piłka szeroko omija bramkę chłopaków z Radlina.

W 53' Radlin zdobywa swoją już 7 bramkę w tym spotkaniu.

Później w 59' udaje nam się zdobyć gola, robimy to jednak do naszej własnej bramki więc wynik zmienia się na 8:0.

Następna zmiana wyniku następuje w 65'.

Zawodnicy Górnika chcieli już chyba nas oszczędzić w drugiej połowie gdyż zdobyli oni tylko 4 bramki, bramka na 10:0 zostaje zdobyta w 75'.

W ostatnich minutach tego spotkania sędzia przyznaje nam rzut karny, Piotr Szulik podchodzi do wykonania tego stałego fragmentu, ale bramkarz Radlina broni ten strzał. Kamil Baron próbuje dobić,  jednak piłka odbija się od słupka.

Niestety nie był to nasz dzień, w tym spotkaniu zabrakło wszystkiego, ale miejmy nadzieje, że będzie to pierwsza i ostatnia tak wysoka porażka.

Wynik: 10:0

Skład: Leszczewski K., Baron Ł., Cychowski R., Groborz P., Niewelt M., Pendzich D., Szafraniec P., Szulik P., Tudzież K., Tudzież M., Tudzież P.

Rezerwa: Sopniewski K., Smyczek M., Piecha K., Madeja M., Hołyk M., Baron K.